Menu

XIII Festiwal Filmu Filozoficznego – Bajkozofia 25/11/2023

7 listopada 2023 - Bajkozofia
XIII Festiwal Filmu Filozoficznego – Bajkozofia 25/11/2023

Sekcja filmowo-filozoficzna: BajkoZofia. Spotkanie filmowe – projekcja filmu animowanego „Iskierka”, w reż. Agnieszki Polańskiej i Joanny Miczałowskiej.
Pokaz filmu krótkometrażowego „Iskierka” w reż. Agnieszki Polańskiej i Joanny Miczałowskiej. Projekcji towarzyszy spotkanie dla dzieci z Joanną Miczałowską, które poprowadzi Barbara Szymańska. Po filmie zapraszamy na warsztaty plastyczne tworzenia makiety „pokój dla mojego przyjaciela” inspirowanej makietą filmową wykorzystaną w obejrzanej animacji.

„Iskierka” to animacja poklatkowa inspirowana kulturą ludową. Scenariusz filmu został oparty na znanych tekstach, tj. „Chodzi lisek koło drogi”, „Bajka iskierki”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Tej krótkiej podróży wychodzenia z dzieciństwa w dorosłość towarzyszą lekcje, których dostarczają bajki. Jeśli życie to walka, to zaczyna się ona od walki ze strachem, którą nasz bohater toczy na granicy jawy czy snu?, z prawdziwym, czy może z wyobrażonym wrogiem – niedźwiedziem?, i czy na pewno wrogiem…? Jest ona o tyle ważna, że pozwala zmężnieć, nabrać odwagi, by opuścić ciepłe pielesze i wyruszyć w świat! I pięknie żyć?!

Projekt powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2022
Produkcja: Agnieszka Polańska i Joanna Miczałowska
Montaż: Agnieszka Polańska
Muzyka: Stanisław Rzepiela
Śpiew: Wojciech Dawid Terechowicz